به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت سرهمی جیب دار نوزاد - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت سرهمی جیب دار نوزاد

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1400/02/06
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
1585

بافتنی و آموزش بافت سرهمی جیب دار نوزاد

از سری آموزش های هنر بافتنی، امروز نیز با آموزش بافت سرهمی جیب دار نوزاد در خدمت شما هستیم. در این روزهای گرم سال فرصت مناسبی تا از اوقات بیکاری خود استفاده کنید و برای روز های سرد زمستانی لباس های شیک و زیبا برای کودک دلبندتان بافت بزنید. امیدوامرشما هم از این آموزش بهره کافی را ببرید.

 

https://up.rozbano.com/view/3336908/Baby%20pocket%20knitwear.jpg

بافتنی و آموزش بافت سرهمی جیب دار نوزاد

 

مراحل بافت سرهمی نوزاد:

برای بافت لباس سرهمی پسرانه برای 2 ساله مانند دستورالعمل زیر اقدام خواهیم کرد. برای بافت این سرهمی زیبا و شیک به 2 کلاف 100 گرمی با میل شماره 2/5 احتیاج داریم.

 


از قسمت پایین یعنی دقیقا روی زانو در نظر می گیریم. 5دانه سر می اندازیم و به اندازه 5 سانت کشباف دوتا زیر دوتا رو می بافیم. *بعد از کشباف 2سانت ساده بافی و بعد از هر طرف یکی اضافه می کنیم فقط از قسمت روی کار. به همین صورت ادامه داده و هر رج از قسمت رو اضافه می کنیم تا به اندازه 8 سانت می بافیم* و بعد 50 دانه بعدی را سر می اندازیم و به اندازه قسمت اول دقیق پاچه شلوارک دومی را می بافیم* هر دو پاچه شلوارک را به هم وصل می کنیم*.

 

طریقه وصل:

از قسمت پشت شلوارک بافته و تکه بعدی را به آن اضافه می کنیم. تمام دانه ها را با هم، تمام دانه ها را در رج اول وقتی بافتیم پشت کار را هم نخ از رو می بافیم. *پشت کار درز دارد. ادامه داده تا به اندازه 15 سانت ساده بافی می زنیم و بعد 5 سانت کشباف دوتا زیر دوتا رو می بافیم* بعد از آن برای حلقه آستین میل را جداکرده و تقسیم می کنیم. بافت را دقیق از درپشت تاکرده روی هم قرار دهید تا وسط قسمت جلو علامت بزنید و مجدد از درز پشت تا علامتی که زدید بادقت وسط این دو را در نظر می گیریم و نقطه حلقه آستین مشخص می شود.

 

ازقسمت جلو شروع به بافت می کنیم دو ردیف کشباف را ادامه داده در ردیف سوم قسمت جلو وسط آن را در نظرگرفته برای یقه گرد. دقیقاً 10 دانه وسط را به سنجاق گرفته و از نصف کار شروع به بافت می کنیم تا 10 سانت از قسمت روی بافت هر 2ردیف دوتا یکی کم می کنیم. قسمت بعدی را هم به همین صورت ادامه می دهیم. برای کم کردن حلقه آستین فقط در ردیف اول و دوم هر رج یک دانه کم می کنیم و هم زمان با بافت تشکیل یقه بالا می رویم تا به سرشانه برسیم.

 

قسمت پشت بافت را هم به همین صورت ادامه می دهیم بجز گردی یقه تابه سرشانه برسیم. از قسمت جلو نزدیک به سرشانه جادکمه فراموش نشود. در آخر کار 20 دانه سر می اندازیم برای جیب سرهمی. یک جفت با سایز هم کشباف دوتا زیر دوتا رو می بافیم به اندازه 10 سانت در پشت را تمیز می دوزیم* و در آخر 2 عدد دکمه شکیل مناسب به رنگ بافت انتخاب می کنیم.

 

نکته: دور تا دور بافت یقه 2سانت کشباف دوتا زیر دو رو .

 

تهیه شده در: بخش آموزش بافتنی رزبانو

منبع: کانال نی نی بافت


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

سرهمی جیب دار نوزاد

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش