به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت سرهمی پیچ، پر طرفدار برای نوزاد - آموزش بافتنی برای کودک

آموزش بافت سرهمی پیچ، پر طرفدار برای نوزاد

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 1398/08/07
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
60125

آموزش بافت سرهمی پیچ، پر طرفدار برای نوزاد

با سلام خدمت شما علاقه مندان به هنر بافت و بافتنی، امروز بنا به درخواست دوستان با آموزش بافت یک سر همی پیچ برای نوزاد در خدمت شما هستیم. این سر همی بسیار زیبا و شیک می باشد و در آن از بافت مدل پیچ بهره شده است که می تواند دل هر مامانی را برای بافتنش به لرزه بیاندازد. شما هم اگر از این سر همی خوشتان آمده است و دوست دارید یک از آن را برای نوزاد دلبندتان بافت بزنید در ادامه همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/2979587/Baby%20clothing%20texture-03.jpg

آموزش بافت لباس سرهمی نوزاد

 

آموزش رج به رج بافت سر همی مدل پیچ برای نوزاد:

ابتدا کاموای نرم و لطیف نوزادی تهیه کنید که پرز نداشته باشد. اگر نوزاد کنارتان نیست برای اندازه ها از جدول اندازه گیری کمک بگیرید (جدول اندازه گیری در ادامه خدمتتان ارائه می شود). برای بافت این مدل سر همی ها ابتدا باید با مدل پیچ جلوی لباس آشنایی کامل داشته باشید چون هر کدام یک پیچ متفاوت دارد.

 

https://up.rozbano.com/view/2979599/Baby%20clothing%20texture-15.png

جدول سایز بندی نوزاد که می توانید برای بافت این سر همی از آن کمک بگیرید.

 

https://up.rozbano.com/view/2979588/Baby%20clothing%20texture-04.jpg

مدل سرهمی بامزه برای نوزادان دختر و پسر

 

شروع بافت سر همی پیچ نوزاد:

اندازه دور مچ پا دانه سر اندازید و کشباف ببافید. می شود کشباف تکی یا دوتایی و یا حتی بافت با رکن شروع کنید. بعد از حدود ۵ سانتی متر حاشیه کشباف باید دانه ها تقسیم شود. در اولین رج بعد از کشباف تعداد دانه های خود را نصف کنید. مثلا ۴۰ دانه سر انداخته اید دانه ها را تقسیم بر دو کنید.

 

می شود ۲۰ این ۲۰ دانه برای جلوی پاچه و ۲۰ دانه دوم پشت پاچه می شود حالا به نسبت مدل پیچ خود باید دانه های پیچ را حساب کنید برای وسط پاچه جلو. مثلا اگر پیچ ساده انتخاب کردید می شود ۸ تا دانه لازم دارد شما این ۸ دانه را باید وسط بافت نصفه قرار دهید که از ۲۰ دانه شما ۱۲ دانه می ماند ۶ دانه سمت چپ پیچ ۶ دانه سمت راست پیچ.

 

https://up.rozbano.com/view/2979589/Baby%20clothing%20texture-05.jpg

مدل بافت سرهمی نوزادی

 

نکته اول برای بافت سر همی پیچ نوزاد:

این تقسیم بندی و دقت در شمارش دانه ها برای این مدل خیلی مهم است تا پیچ دقیقا وسط جلوی هر طرف بی افتد. حالا باید به این صورت بافت ۶ رکن ۸ دانه پیچ ۶ رکن و حالا بقیه نصف دانه ها که می شود پشت پا و دانه ۲۰ رکن. بعد از اولین رج تقسیم بندی هر ۱۰ رج یک بار یک دانه به اول و آخر رج اضافه کنید تا به فاق برسید برای اضافه کردن فاق در اول و آخر رج رفت باید به ترتیب هر طرف ۱و۲و۳ دانه اضافه کنید. پاچه اول بافتید داخل میل کمکی نگه دارید و پاچه دوم را سر اندازید.

 

https://up.rozbano.com/view/2979590/Baby%20clothing%20texture-06.jpg

مدل لباس سرهمی نوزاد شیک و دوست داشتنی پسرانه و دخترانه

 

نکته دوم برای بافت سر همی پیچ نوزاد:

پاچه دوم دقیقا مثل پاچه اول بافته شود. فقط برای پیچ باید قرینه عمل کنید یعنی نصف بافت که ۲۰ دانه رکن هست اول بافته شود و پیچ در قسمت دوم بافت انجام می شود. هر دو پاچه که به این مرحله رسید باید باهم هر دوتا پاچه در یک میل بافته شود طوری که دوتا قسمت پیچ ها در دو طرف بافت و قسمت ساده بافی یا رکن در پشت و وسط بافت مشترک قرار گیرد. حدود ۵ سانتی متر بافت ببافید بعد اول و آخر بافت هر طرف ۳ دانه سر اندازید.

 

https://up.rozbano.com/view/2979591/Baby%20clothing%20texture-07.jpg

اندازه ها و نقشه بافت سر همی نوزاد

 

نکته سوم برای بافت سر همی پیچ نوزاد:

این ۳ دانه هر طرف دارید ۳ دانه از خود بافت که جمع آن می شود ۶ دانه باید برای سجاف دکمه جلو استفاده شود که هر ۸ سانتی متر یک بار یک جا دکمه در روی دانه ۳ و ۴ یک طرف انداخته شود
از این جا تا زیر حلقه بافت بدون کم و زیاد کردن فقط بافته شود.

 

آموزش بافت قسمت حلقه:

باید دانه ها را ابتدا منهای ۶ و بعد تقسیم بر ۴ کنید که می شود ۱ سهم جلو راست دو سهم پشت یک سهم جلو چپ و ۶ دانه را هم ۳ دانه برای هر طرف جلو می گذاریم.

 

https://up.rozbano.com/view/2979592/Baby%20clothing%20texture-08.jpg

آموزش بافت سرهمی نوزادی به صورت مرحله به مرحله

 

نکته چهارم برای بافت سر همی پیچ نوزاد:

این ۶ دانه همان ۶ دانه ای هست که ۵ سانتی متر بعد از وصل فاق هر طرف اضافه کردیم. برای حلقه بعد از قسمت بندی بافت هر جلو و پشت باید جدا جدا تا بلندی قد حلقه آستین بدون کم و زیاد کردن بافته شود تا سرشانه چون مدل آستین افتاده هست و نیاز به زدن حلقه ندارد. ۲یا ۳ سانت مانده به سرشانه دانه های هر طرف جلو را بر۳ تقسیم کنید دو قسمت هر طرف برای سر شانه و یک قسمت برای یقه در نظر بگیرید ابتدا ۶ دانه سجاف کور کنید و بقیه دانه های مانده سهم یقه را در ۳ رج کور کنید وبعد دانه های سرشانه را.

 

مثلا اگر دانه های هر جلو ۳۶ تا هست ۱۸ دانه برای سرشانه بافت ادامه می دهیم و ۱۸ دانه سمت یقه را ابتدا ۶ دانه برای سجاف کور کنید و ۱۲ دانه بعدی را ۳ قسمت کنید ابتدا ۵ بعد ۴ و بعد ۳ دانه کم کنید تا به سرشانه برسید حالا دانه های سرشانه را یک رج بافته کور کنید. بعد از اینکه دانه های هر دو طرف پشت کور شد حالا کلاه باید ببافید.

 

نکته پنجم برای بافت سر همی پیچ نوزاد:

می توانید دانه های یقه را که کور کردید دوباره دانه بگیرید و می شود دانه هایی که قرار کور کنید را فقط داخل میل نگهدارید.

 

https://up.rozbano.com/view/2979593/Baby%20clothing%20texture-09.jpg

آموزش بافت رج به رج سر همی مدل پیچ برای نوزاد

 

آموزش بافت کلاه سر همی پیچ برای نوزاد:

از دورتا دور یقه دانه گرفته یا دانه های دور یقه که نگه داشتید را در اولین رج به نسبت ضخامت نختان باید یا به هر دانه یا دو تا دانه در میان یک ژوته کور بگیرید و بافت کلاه را شروع کنید تا بلندی قد کلاه بافت رکن ادامه دهید و بعد بافت نصف کنید و هم زمان از هر نصفه یک دانه کور کنید.

 

آموزش بافت گوش های کلاه سر همی پیچ برای نوزاد:

مدل خرسی حدود ۱۲ تا ۱۵ سانتی متر دانه سر اندازید این بستگی به سایز سر همی دارد ۴ سانتی متر رکن ببافید حالا هر دوتا دانه را یکی کنید در هر رج تا بالای بافت جمع شود دوتا دیواره بافت بدوزید مثل یک کاسه گود می شود به عنوان گوش بالای کلاه بدوزید.

 

https://up.rozbano.com/view/2979594/Baby%20clothing%20texture-10.jpg

آموزش بافت سر همی پیچ نوزاد

 

آموزش بافت آستین های سر همی نوزاد:

اندازه دور مچ دانه سر اندازید ۵ سانتی متر کشباف ببافید و بعد به هر ۴ دانه یک دانه اضافه کنید اگر آستین گشاد تر خواستید هر ۱۰ رج یک بار هم یک دانه هر طرف بافت اضافه شود. حالا به بلندی قد مچ تا زیر بغل به اضافه ۲ سانتی متر ببافید و انتهای بافت صاف کور کنید قسمت کور شده به دیواره حلقه دوخته می شود.

 

https://up.rozbano.com/view/2979595/Baby%20clothing%20texture-11.jpg

آموزش بافت سر همی پیچ کودک

 

تهیه شده در: بخش آموزش بافتنی رزبانو

منبع: کانال گل برفی

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

نوزاد

بافت

سر همی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
سادات ميگه :
سلام ببخشید من تازه کار هستم
میخوام بدونم برای بافت این سرهمی برای کودک دوساله چندتا کاموا باید بخرم؟
پاسخ : سلام دوست عزیز.
اگر برای بافت مشکلی دارید به گروه زیر مراجعه کنید همه اعضا با هنر بافتنی آشنایی دارن و کمکتون می کنن.
https://t.me/joinchat/VIh2_8zQJBPVmz93
سیمین ميگه :
سلام ممنون از آموزشتون
خواهش میکنم روش دوختن گوش خرس را به کلاه واضح نشان بدهید
پاسخ : سلام دوست عزیز چشم سعی می کنم در اولین فرصت آموزش رو خدمتتون ارائه بدم.
بیمیو ميگه :
بیمه درمان
پاسخ : ؟؟؟
کد امنیتی رفرش