به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش خیاطی و دوخت چادر ملی کودک - ویدئو دوخت چادر ملی کودک

آموزش خیاطی و دوخت چادر ملی کودک

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 1398/08/05
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
18792

آموزش خیاطی و دوخت چادر ملی کودک

بنا به درخواست یکی از دوستان امروز با آموزش خیاطی و دوخت چادر ملی کودک در خدمتتان هستیم. برای دوختن چادر آستین دار یا همان چادر ملی برای کودک ها، اول باید بتوانیم یک چادر ساده را بدوزیم. من سعی کردم از همه قسمت های کار عکس تهیه کنم تا برای کسایی که خیلی مبتدی هم هستند، کاربرد داشته باشد. اگر تا حالا خیاطی نکردید و می خواهید برای دخترتان چادر بدوزید، اول روی یک پارچه ای که به آن نیاز ندارید این الگو را در بیاورید و اگر روی سرشان خوب جواب داد، آن وقت روی پارچه اصلی کار کنیند.

 

من برای دخترم یک چادر مشکی آستین دار دوخته بودم ولی آن موقع از مراحل کار عکس نگرفته بودم، این بار به علت در دسترس نبودن پارچه مشکی روی یک پارچه رنگی کار را پیاده کردم، پیشاپیش اگر در عکس ها بی سلیقگی می بینید عذر می خواهم. “مدل” ما بسیار پر جنب و جوش بود و از طرفی یک برادر کوچک هم داشت که مرتب رسیدگی می خواست. زمان محدود و بضاعت اندک بود، بگذریم…

 

آموزش خیاطی و دوخت چادر ساده:

 

https://up.rozbano.com/view/2978049/National%20Baby%20Tent.jpg

آموزش خیاطی و دوخت چادر ملی کودک

 

پارچه مستطیلی که در اختیار دارید را روی سر دخترتان طوری قرار دهید که از یک طرف کاملا روی زمین باشد. طوری که از قد دخترتان فقط ۲ سانتی متر به منظور تو گذاشتن برای لبه پایینی چادر اضافه باشد. پارچه را روی سر دخترتان ثابت کنید. برای این که پارچه روی سر تکان نخورد، زیر گلو را با یک گیره ثابت کنید. به دخترتان بگویید روبه رو را نگاه کند. چون اگر پایین را نگاه کند، قد چادر کوتاه می شود.

 

https://up.rozbano.com/view/2978050/National%20Baby%20Tent-01.jpg

آموزش خیاطی و دوخت چادر ملی کودک به همراه ویدئو

 

از طرف دیگر به همان اندازه طرف اول علامت بزنید (با برش کوچیک قیچی) اگر آدم اهل ریسکی هستید می توانید محل قیچی برشتان را ادامه دهید و دور تا دور پایین چادر را برش دهید. نکته این کار این است که قیچی تان را از زمین بلند نکنید. بعد هم چادر را از وسط تا کنید و خط پایین آن را مرتب کنید. اگر هم اهل ریسک نیستید، از روش نیم دایره ای کردن پایین چادر در شکل های زیر نشان داده شده است استفاده خواهیم کرد. تصاویر گویای کار هست. پارچه را از روی سر برداشته و روی زمین پهن کنین و از محلی که با قیچی علامت گذاشتید، برش بزنید.

 

https://up.rozbano.com/view/2978051/National%20Baby%20Tent-02.jpg

https://up.rozbano.com/view/2978052/National%20Baby%20Tent-03.jpg

بعد از برش، پارچه به صورت بالا در می آید، از قطر تا کنید (با نقطه چین نمایش داده شده).

 

https://up.rozbano.com/view/2978053/National%20Baby%20Tent-04.jpg

به اندازه ۴ انگشت بسته (حدود ۱۰ سانتی متر) از لبه جلوی چادر مطابق شکل به سمت داخل برگردونید.

 

https://up.rozbano.com/view/2978054/National%20Baby%20Tent-05.jpg

از محل نقطه چین دوباره تا کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/2978055/National%20Baby%20Tent-06.jpg

آموزش دوخت چادر ملی کودک

 

اگر دقت کرده باشید در تمام عکس های مربوط به تا کردن به منظور نیم دایره ای شدن پایین چادر، قیچی روی پارچه قرار داشت. شما لازم نیست این کار را انجام دهید در تمام این تصاویر قیچی دقیقا در همان علامت اولیه ای که برای قد چادر زده شده بود، قرار داشت و می خواستیم موقع برش نهایی آن علامت گم نشود. البته روی پارچه دقیقا مشخص است که علامت قد چادر (خط پایین چادر) دقیقا کجاست.

 

https://up.rozbano.com/view/2978056/National%20Baby%20Tent-07.jpg

دوخت چادر ملی کودک

 

حالا اگر پارچه را بازکنید پایین چادر نیم دایره ای شده است. تا این جا برش چادر ساده تمام شده است و می توانید پایین چادر را تو بگذارید و برای این که دختر کوچولوی شما بتواند آن را راحت سرش کند برای چادر کش بدوزید یا با دکمه جفتی زیر گلویش را برای او ببندید یا از بندینک استفاده کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/2978057/National%20Baby%20Tent-08.jpg

نحوه دوخت آستین برای چادر ملی کودک

 

نحوه درآوردن آستین برای چادر ملی کودک:

راه اول: همین طور که چادر سر دخترتان است، جای دست هایش را با قیچی علامت بزنید ولی برای این کار یک کم باید حرفه ای باشید. در حالت کلی بهتر است این کار را بکنید، همان  ۱۰سانت جلوی چادر که برای برش به داخل تا کرده بودید را دوباره تا کنید و از خط تا (تقطه چین) تا کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/2978058/National%20Baby%20Tent-09.jpg

از فرق سر تا مچ دست دخترتان را اندازه بگیرید و روی خط تا، به اندازه ۵-۷ سانتی متر بسته به این که بخواهید آستین چقدر گشادی داشته باشد مطابق شکل برش بزنید.
من گشادترین حالت را در نظر گرفتم.

 

https://up.rozbano.com/view/2978059/National%20Baby%20Tent-10.jpg

آموزش گام به گام خیاطی چادر ملی کودک

 

از همان نقطه انتهایی برش به موازات خط تا حدود ۱۵ سانتی متر بالا بروید و برش بزنید. برای گشادی پایین چادر بسته به اینکه دوست داشته باشید تا چقدر گشاد باشد می توانید یکی از سه خط چین را برش بزنید. خط چین بالایی پایین چادر را کاملا گشاد می کند، دومی متوسط و سومی کاملا راسته است.

 

https://up.rozbano.com/view/2978060/National%20Baby%20Tent-11.jpg

https://up.rozbano.com/view/2978061/National%20Baby%20Tent-12.jpg

الگو دوخت چادر ملی کودک

 

وقتی آن را باز کنیم این جوری می شود. علامت های ضربدر در هر طرف چادر باید به ضربدر دیگر در همان طرف چادر دوخته شود و علامت مساوی هر طرف به مساوی دیگر در همان طرف. اما اگر همین جوری بدوزید، دست دخترتان آزادی عمل خیلی کمی دارد و نمی تواند آن ها را بالا ببرد و باید به زیر بغل آن جوجک یا به قول بعضی ها مرغک داده شود.

 

https://up.rozbano.com/view/2978062/National%20Baby%20Tent-13.jpg

آن دو قسمت ۷ سانتی متری به قسمت آستین و دو قسمت ۱۰ سانتی متری به قسمت بدنه چادر دوخته می شود.https://up.rozbano.com/view/2978063/National%20Baby%20Tent-14.jpg

این هم عکس نهایی از چادر، البته دختر من دیگر حوصله اش سر رفته بود و نگذاشت که جلوی چادر را برایش دکمه بگذارم و آخرین عکس ها را همین مدلی گرفتم.

 

https://up.rozbano.com/view/2978068/National%20Baby%20Tent-15.jpg

آموزش تصویری دوخت چادر ملی کودک

 

شاید به نظر برسد دوخت این چادر سخت باشد ولی شاید یکی از علت های سخت به نظر رسیدن آن این باشد که من برای همه قسمت ها عکس گذاشتم و تعداد عکس ها بالا رفته و به نظر کار سخت شده است. به نظر من که به امتحان کردن می ارزد و به ذوق دختر خانم های گلتان. اتمام

 

ویدئو آموزش خیاطی و دوخت چادر ملی کودک:

 

ویدئو آموزش خیاطی و دوخت چادر ملی کودک

 

تهیه و تنظیم شده در: بخش آموزش خیاطی

منبع: کانال کودکان باغ بهشت

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

کودک

خیاطی

چادر ملی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش