به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رایگان بافت شنل کلاه دار جلو باز - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت شنل کلاه دار جلو باز

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1401/09/28
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
20418

بافتنی و آموزش بافت شنل کلاه دار جلو باز

از سری آموزش های جذاب و کاربردی بافتنی با آموزش بافت یک شنل دخترانه شیک و دوست داشتنی در خدمت شما هستیم. شما عزیزان می توانید در ادامه با آموزش بافت شنل کلاه دار جلو باز همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/3572987/knitted%20Open%20front%20hooded%20cape%20tutorial.jpg

بافتنی و آموزش بافت شنل کلاه دار جلو باز

 

راهنمای بافت شنل کلاه دار جلو باز:

بافت این شنل دخترانه از بالای کلاه شروع می شود، به انداره طول روی بالای سر یعنی از پیشانی تا شروع پشت سر، اندازه گیری کنید و دو برابر این اندازه به اضافه ۱۰ سانت، دانه سر بیاندازید. حال بافت رکن انجام دهید و این کار را تا بلندی قد سر و گردن به اضافه ۵ سانتی متر ادامه دهید، چون معمولا کلاه شنل باید گشاد باشد.

 

حالا دانه ها را در یک رج دوتا ببافید دوتای بعدی را با هم یکی کنید و بعد حدود ۳ سانت رکن ببافید. دانه ها را منهای ۱۰ کنید و بقیه دانه ها بر ۴ تقسیم کنید یک قسمت پشت یک قسمت جلو و هر آستین ۱ قسمت تعداد سهم جلو نصف می شود نصف برای جلوی چپ و نصف برای جلوی راست. ۶ دانه از دانه های ۱۰ تا که اول تقسیم بندی کم کردیم برای هر طرف جلو ۳ دانه استفاده می کنیم یعنی ۳ دانه از دانه های سهم جلو و ۳ دانه از این ۶ دانه را برای هر طرف جلو می گذاریم و ۴ دانه بافیمانده را برای خط جدا کننده ستون ها استفاده می کنیم.

 

در وسط پشت ۸ دانه از دانه های سهم پشت را در وسط پشت علامت بگذارید. حالا بافت شروع کنید مثل بافت از بالا. کنار هر ستون در هر رج رفت یک ژوته بزنید مدل بافت ساده هست می توانید هر طرح و مدلی خواستید اجرا کنید. هر یک رج درمیان رفت هم در کنار سجاف چپ و راست جلو یک ژوته بگیرید و دوتا یکی کنار ژوته انجام دهید همینطور در دو طرف ۸ دانه وسط پشت هر یک رج درمیان رفت ژوته بگیرید و کنار هر ژوته به سمت پهلو یکبار دوتایکی کنید.

 

این ژوته و دوتایکی در کنار سجاف دو طرف جلو و کنار ۸ دانه وسط پشت تا اخر بافت ادامه دارد. بافت به همین شکل ادامه دهید تا پهنای سهم آستین به گشادی دور بازو برسد. از اینجا به بعد دیگه فقط کنار ستون سمت پهلوها در هر رج رفت اضافه کنید برای سهم آستین اضافه نکنید. بافت ادامه دهید تا وسط بلندی قد بازو.

 

حالا دانه های سهم هر آستین نصف می شود، نصف سهم جدا با دانه های جلو بافته شود و نصف سهم آستین با دانه های سهم پشت بافته شود هر تکه جدا جدا ببافید تا بلندی درز به اندازه دور بازوی شما شود بتونید دستتان را از این درز خارج کنید. حالا مجدد هر ۳ تکه بافت را داخل یک میل کرده و با هم ببافید تا بلندی قد شنل. در آخر چند رج پایین بافت رکن انجام دهید و کور کنید.

 

تکه کلاه دولا کرده و بالای درز را بدوزید. پایین شنل را یک رج در سمت رج پشت زیر بافی کنید بعد ۵ سانت ساده بافی که بافت لول شود. یا می توانید از لبه دور قسمت حلقه دانه بگیرید و چند رج حاشیه ببافید که خود بافت ندارد.

 

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

شنل دخترانه

شنل کلاه دار جلو باز

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
زارع ميگه :
توضیحات وحشتناک ...اصلا نمیشه متوجه شد ..از جلوی کار هم عکس نگذاشتید
پاسخ : سلام خواهش می کنم دوست عزیز، برای رفع مشکلات آموزش های بافتنی وارد گروه زیر شوید و از دیگر دوستان بافنده کمک بگیرید. https://t.me/joinchat/VIh2_8zQJBPVmz93
کد امنیتی رفرش