به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت مدل عینکی یا ناف نیلی (دانه قهوه) - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت مدل عینکی یا ناف نیلی

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 1400/05/03
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
1064

بافتنی و آموزش بافت مدل عینکی یا ناف نیلی

از سری آموزش های بافتنی، امروز هم با آموزش بافت یک مدل فانتزی و شیک در خدمت شما هنرجویان عزیز هستیم. همان طور که از عنوان مطلب مشخص است امروز قصد داریم تا شما عزیزان را با نحوه بافت مدل عینکی یا ناف نیلی آشنا کنیم. اگر شما هم مثل من از این مدل بافت خوشتان آمده است در ادامه همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/3382114/Knitted%20glasses%20model-01.jpg

بافتنی و آموزش بافت مدل عینکی یا ناف نیلی

 

بافت مدل عینکی یا ناف نیلی:

سه دانه داریم، دانه سوم را روی دو دانه قبلی انداخته و رها می کنیم. حالا دو دانه داریم، دانه اول را بافته *یک ژته انداخته* دانه بعدی را می بافیم.

 

https://up.rozbano.com/view/3382113/Knitted%20glasses%20model.jpg

بافتنی و آموزش بافت مدل عینکی یا ناف نیلی

 

مدل ناف لیلی (دانه قهوه) که قبلا آموزش دادم  در این لباس استفاده شده. این تعداد دونه با کاموای ظریف با میل ۲/۵ اگه بافته بشه برای دختر بچه های سه چهار ساله اندازش خوبه.
برای خانم های مبتدی که تقسیم کردن بلد نیستن توضیح میدم. ابتدا ۹۱دانه سر می اندازید. چند رج کشباف دوبل یا معمولی می بافید, بعد چند رج رکن , بعد دانه ها را به این صورت تقسیم می کنیم.

 

۱۶تا برای جلو , یه ژته, سه تا زیر,یه ژته
۱۱تا آستین, یه ژته, سه تا زیر, یه ژته
۲۵تا پشت, ژته, سه زیر, ژته
۱۱تا آستین, ژته, سه زیر, ژته
۱۶تا جلوی بعدی

 

در رج برگشت ۷تای اول و آخر را زیر می بافیم برای سجاف. جادکمه هم فراموش نشه. با فواصل معین. خط تقسیمها که سه دانه هست داخلش مدل دانه قهوه می بافیم.

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

مدل عینکی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش