به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت لیف بلند یا لیف پشت - جهیزیه عروس - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت لیف بلند یا لیف پشت

تاريخ ارسال پست:
چهارشنبه 1401/06/30
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
1899

بافتنی و آموزش بافت لیف بلند یا لیف پشت

یکی از وسایلی که داخل حمام کاربرد زیادی دارد لیف حمام است اما یک نوع کاربردی تر لیف حمام، لیف پشت می باشد که می تواند کارایی بیشتری داشته باشد تا راحت تر بتوانید ناحیه پشتی بدن را شستشو دهید. در ادامه با آموزش بافت لیف بلند یا لیف پشت همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/3542857/Knitted%20bath%20towel%20tutorial.jpg

بافتنی و آموزش بافت لیف بلند یا لیف پشت

 

راهنمای بافت لیف بلند یا لیف پشت:

برای بافت این لیف حدود ۵۰ یا ۶۰ تا زنجیره سر بگیرید (برای دسته لیف) آخرین زنجیره را به اولین زنجیره وصل کنید و داخل بیست و پنج تا از زنجیره ها هر کدام یک پایه کوتاه بزنید.

 

از این به بعد به جای اینکه داخل زنجیره ها پایه کوتاه بزنید داخل خود حلقه پایه کوتاه بزنید تا این حلقه پر شود وقتی به ابتدای بافت رسیدید.

 

برای رج دوم داخل اولین پایه کوتاه دو تا پایه بلند بزنید داخل بقیه پایه ها هر کدام یک پایه بلند، در آخرین پایه هم دو تا پایه بلند بزنید با سه تا زنجیره رج بعد را شروع کنید مثل رج قبل داخل اولین و آخرین پایه هر کدام دو تا پایه بلند بزنید در باقی پایه ها هر کدام یک پایه بلند.

 

از رج بعد دیگر احتیاجی به اضافه کردن پایه ندارید.

 

داخل همه پایه ها یک پایه بلند بزنید منتهی یکی در میان یک پایه بلند معمولی ببافید و یک پایه را به صورت کشباف ببافید. یک رج در میان کشباف را جا به جا کنید تا بلندی (دلخواه ) حدود ۷۰ سانت این بافت را ادامه دهید. برای دو رج آخر پایه اول و دوم را یکی کنید.

 

و باقی پایه ها را مثل شروع کار هر کدام یک پایه بلند معمولی بزنید. یک رج هم پایه کوتاه ببافید. اگر برای شروع کار ۶۰ زنجیره زدید، برای دسته لیف برای آخر بافت و دسته دیگر لیف ۳۵ زنجیره بزنید و به اول رج وصل کنید و داخل حلقه ایجاد شده پایه کوتاه ببافید.

 

اگر برای شروع کار ۵۰ زنجیره زده اید، برای دسته دوم ۲۵ زنجیره بزنید. برای دسته می توانید از دسته های پلاستیکی آماده که در بازار موجود ست استفاده کنید یا دور یک ریسمان را پایه کوتاه بزنید و به لیف متصل کنید.

 

انواع بافت ریسمان شده ست می توانید از آنها کمک بگیرید.

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

بافت لیف حمام

لیف بلند

لیف پشتی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش