به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : طرز استفاده روغن آرگان برای مو (روش های کاربردی)

طرز استفاده روغن آرگان برای مو (روش های کاربردی)

تاريخ ارسال پست:
پنجشنبه 1402/04/01
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
61

طرز استفاده روغن آرگان برای مو (روش های کاربردی)

طرز استفاده روغن آرگان برای مو (روش های کاربردی) بیشتر کسانی که به سلامت موهای خود اهمیت می دهند، به دنبال خرید محصولات مراقبت مو هستند. یکی از این محصول ها روغن مو آرگان است که تاثیر فوق ...

 

https://up.rozbano.com/view/3701723/How%20to%20use%20argan%20oil%20for%20hair.jpg

طرز استفاده روغن آرگان برای مو (روش های کاربردی)

 

بیشتر کسانی که به سلامت موهای خود اهمیت می دهند، به دنبال خرید محصولات مراقبت مو هستند. یکی از این محصول ها روغن مو آرگان است که تاثیر فوق العاده ای روی شادابی موهایتان دارد و سلامتی و زیبایی را به آنها هدیه می دهد.

 

روغن آرگان با انواع ویتامین ها و مواد مغذی می تواند موهایتان را احیا و از بروز آسیب های مختلف در آنها جلوگیری کند. با خرید روغن آرگان مو، گامی مثبت برای زیبایی و سلامتی موهایتان برداشته اید. اما فقط خرید این روغن کارساز نیست و شما باید شیوه استفاده از آن را بدانید.

 

در صورتی که از این روغن به شیوه ای نامناسب استفاده کنید، کمترین میزان تاثیرگذاری را روی موهایتان دارد. بنابراین توصیه می کنیم راز استفاده از طلای مایع یا همان روغن آرگان را کشف کنید. با کشف این راز در مدت زمانی کوتاه از خواص درمانی آرگان برای موهایتان بهره مند می شوید.

 

با استفاده اصولی از روغن آرگان مهم نیست موهایتان چقدر آسیب دیده اند، به هر حال این روغن موی شما را تا حد زیادی احیا می کند.

 

انواع طرز استفاده روغن آرگان برای مو

از روغن آرگان بنا به اهداف مختلفی برای مو استفاده می کنند. این روغن ترکیب های ویژه ای مثل آنتی اکسیدان، ویتامین E و اسیدهای چرب دارد که باعث افزایش کارایی آن می شوند.

 

اکنون اهداف مختلف استفاده از روغن آرگان و شیوه مصرف متناسب با هر هدف را بیان می کنیم:

 

آبرسانی ساقه مو

https://up.rozbano.com/view/3701724/How%20to%20use%20argan%20oil%20for%20hair-01.jpg

طرز استفاده روغن آرگان برای مو (روش های کاربردی)

 

یکی از بهترین محصول ها جلوگیری از خشکی موها روغن آرگان است. در ترکیب این روغن اسید اولئیک و اسید لینولئیک وجود دارد، بنابراین چربی طبیعی را به موهایتان بر می گرداند و موجب نرم و لطیف شدن آنها می شوند.

 

با استفاده مداوم این محصول از مشکل ها و چالش های خشکی مو مثل موخوره یا شکنندگی راحت می شوید. این محصول به دلیل داشتن ویتامین E موجب صافی ساقه مو نیز می شود.

 

اما طرز استفاده از روغن آرگان برای مو و آبرسانی به ساقه های آن چگونه است؟

1.    شما باید بعد از هر بار استحمام آب موهایتان را با یک حوله مناسب بگیرید تا موها نسبتا خشک شوند.

2.    اکنون چند قطره روغن آرگان را کف دست تان بریزید و سپس دست ها را به هم بمالید تا روغن در تمام سطح دست پخش شود.

3.    موهای خود را به 2 بخش تقسیم کنید، سپس هر بخش را از بالا به پایین با دست ها ماساژ دهید.

 

مراقبت از مو

https://up.rozbano.com/view/3701725/How%20to%20use%20argan%20oil%20for%20hair-02.jpg

طرز استفاده روغن آرگان برای مو (روش های کاربردی)

 

عوامل آسیب زای مختلفی برای موها وجود دارند که به بافت آنها آسیب می زنند. نتیجه این آسیب ها مشکل هایی مثل موخوره یا شکستگی مو است. استفاده مداوم از لوازم حرارتی مثل سشوار، استفاده از رنگ مو با مواد شیمیایی، نور آفتاب و ... همگی جزو عوامل آسیب زا هستند که به مرور آسیب های جدی به مو می زنند.

 

در روغن آرگان ترکیب های ویژه ای به نام اسید پالمیتیک، اسید لینولئیک و اسید اولئیک وجود دارند که لایه ای محافظتی روی ساقه مو به وجود می آورند. با وجود این لایه محافظتی عوامل آسیب زا قدرت نفوذ به ساقه موها را ندارند و شادابی و طراوت موها حفظ می شود.

 

طرز اسفاده از روغن آرگان برای مو و مراقبت از آن را در ادامه شرح می هیم:

1.    در صورتی که موهایتان را رنگ کرده اید، بعد از فرآیند رنگ کردن به سرعت روغن تراپی را با استفاده از روغن آرگان انجام دهید. شیوه صحیح روغن تراپی را فقط آرایشگرها و متخصص های پوست و مو حرفه ای می دانند. بنابراین برای این کار به سراغ مراکز آرایش مو بروید.

2.    بعد از هر بار استحمام و خشک شدن نسبی موها باید از روغن آرگان استفاده کنید. برای این کار چند قطره روغن را کف دست بریزید و موها را از بالا به پایین ماساژ دهید.

 

ترمیم موهای آسیب دیده

در صورت عدم مراقبت از موها، آثار موخوره و نازکی را در مدت زمانی کوتاه روی آنها می بینید. اگر به فکر ترمیم موهایتان نباشید، این آسیب ها بیشتر می شوند و در مدت زمانی اندک مجبور به کوتاه کردن مو می شوید.

 

در صورت آسیب دیدن موها، ساقه ها دیگر طراوت قبلی را ندارند و نازک و خشک می شوند. موهای آسیب دیده بیشتر در معرض موخوره و شکنندگی هستند و بافت طبیعی شان را از دست می دهند.

 

اگر چنین مویی دارد، روغن آرگان استفاده کنید، چون این روغن به دلیل آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و اسیدهای چرب تا حد زیادی به درمان موهایتان کمک می کند.

 

طرز استفاده از روغن آرگان برای ترمیم مو به ترتیب زیر است:

1.    میزان استفاده از روغن آرگان به بلندی موهایتان بستگی دارد. هر چقدر موهایتان بلند است، تعداد قطره هایی بیشتری از این روغن را کف دست تان بریزید.

2.    دست هایتان را با هم ماساژ دهید تا روغن کف دست پخش شود و موها را به 2 بخش تقسیم کنید.

3.    شروع به ماساژ دادن موها از بالا به پایین به مدت 10 دقیقه کنید.

4.    بعد از ماساژ کامل مو، یک حوله یا پارچه تمیز بردارید و موها را داخل آن جمع کنید.

5.    اکنون اجازه دهید حوله از شب تا صبح روی موهایتان باقی بماند. صبح روز بعد موهایتان را بشویید و خشک کنید.

 

حالت دادن به مو

https://up.rozbano.com/view/3701726/How%20to%20use%20argan%20oil%20for%20hair-03.jpg

طرز استفاده روغن آرگان برای مو (روش های کاربردی)

 

حالت دهنده های شیمیایی به مرور زمان آسیب های جدی به موهایتان وارد می کنند. این حالت دهنده ها خاصیت درمانی ندارند و فقط به منظور زیبایی استفاده می شوند.

 

اما روغن آرگان علاوه بر خواص درمانی، حالت دهنده ای مناسب برای موها نیز است. پس اگر می خواهید موهایتان را حالت دهید و باعث زیبایی بیشتر آنها شوید، از روغن آرگان استفاده کنید.

 

طرز استفاده روغن آرگان برای مو به منظور حالت دادن به آن شامل موارد زیر است:

1.    1 یا 2 قطره برای حالت دادن به موها با روغن آرگان کافیست. روغن را کف دست بریزید و دست ها را با هم ماساژ دهید.

2.    اکنون تمام سطح موها را با روغن آغشته کنید.

3.    شانه را بردارید و موها را به هر سمت که می خواهید، حالت دهید.

 

آخرین حرف: روغن آرگان، معجزه گر سلامت موها

روغن آرگان یکی از محصول های طبیعی و عالی برای زیبایی و حفظ سلامت موها است. این محصول تقریبا کار تمام مواد آرایشی و بهداشتی را برای موها می کند و شادابی و طراوت را به آنها هدیه می دهد.

 

هر چند قیمت این روغن نسبت به سایر محصول های مراقبتی بیشتر است، اما در مقابل بیشترین بازدهی را نیز برایتان به ارمغان می آورد.

 

نکته مهم در مورد روغن آرگان مداومت در استفاده از آن است. شما باید مصرف این روغن را تبدیل به یک عادت در روتین زندگی تان کنید تا از خواص شگفت انگیز آن بهره مند شوید.

 

روغن های گیاهی در مدت زمانی طولانی نتیجه را نشان می دهند، بنابراین روغن آرگان نیز از این قاعده مستثنا نیست. طرز استفاده روغن آرگان برای مو اهمیت زیادی دارد. اما شما باید هدف تان را قبل از مصرف این روغن مشخص کنید.

 

مثلا اگر هدفتان ترمیم موهای آسیب دیده است، شما باید در هر بار استفاده این روغن را به مدت چند ساعت روی موها نگه دارید تا از خواص آن بهره مند شوید.به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]