به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت کلاه غورباقه ای - بافت کلاه بچه گانه - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت کلاه غورباقه ای

تاريخ ارسال پست:
پنجشنبه 1399/03/01
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
871

بافتنی و آموزش بافت کلاه غورباقه ای

اگر شما هم از طرفداران بافتنی های زیبا و دوست داشتنی بالاخص برای کودکان هستید در ادامه حتما همراه ما باشید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با نحوه بافت کلاه غورباقه ای زیبا و دوست داشتنی برای کودک دلبندتان آشنا کنیم. شما می توانید این کلاه زیبا را برای کودک خود بافت بزنید و همچنین از آن به عنوان سیسمونی کودک استفاده کنید. امیدوارم از بافت این کلاه بچه گانه لذت ببرید.

 

https://up.rozbano.com/view/3145265/Frog%20hat%20texture.jpg

بافتنی و آموزش بافت کلاه غورباقه ای

 

بافت کلاه غورباقه ای زیبا برای کودک شما:

برای شروع کار از بافت کشبافت شروع می کنیم. با قلاب شماره ۵,۵، ۱۶ زنجیره بزنید. رج اول: از دومین زنجیره شروع کنید و در هر زنجیره یک پایه کوتاه بزنید ( ۱۵ خانه می شود). رج دوم: یک زنجیره بزنید و شیاری ببافید ( یعنی فقط قسمت پشت یا جلوی هر خانه را ببافید)، برگردید، رج دوم را تکرار کنید تا اندازه کار حدود ۴۵ سانتی متر شود. سپس دو لبه کوتاه کار را با پایه کوتاه به هم وصل کنید.

 

نحوه کل دادن بالای کلاه غورباقه ای:

رج اول: در دور تا دور لبه کلاه ۶۰ پایه کوتاه بزنید ( انتهای هر رج را با پایه وصل به ابتدای کار وصل کنید). رج ۲-۱۱: یک زنجیره بزنید. در هر خانه یک پایه کوتاه بزنید. رج بعد: یک زنجیره بزنید. ( دو خانه بعد را یکی کنید، در ۸ خانه بعد یک پایه کوتاه) تکرار تا آخر – ۵۴ خانه می شود. رج بعد: یک زنجیره بزنید. ( دو خانه بعد را یکی کنید، در ۷ خانه بعد یک پایه کوتاه) تکرار تا آخر – ۴۸ خانه می شود. به همین ترتیب به کم کردن ادامه دهید تا زمانی که ۱۲ خانه باقی بماند. در رج بعد ( ۲ خانه یکی) کنید تا ۶ خانه بماند. جور کنید و خانه های رج آخر را جمع کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3145266/Frog%20hat%20texture-01.jpg

بافتنی و آموزش بافت کلاه غورباقه ای

 

نحوه بافت چشم کلاه غورباقه ای(۲ عدد):

با کاموای سفید و قلاب ۵,۵ یک حلقه درست کنید. رج اول: یک زنجیره بزنید، درون حلقه ۵ پایه کوتاه بزنید. رج دوم: یک زنجیره بزنید، در هر خانه ۲ پایه کوتاه بزنید – ۱۰ خانه می شود. رج سوم: یک زنجیره بزنید، ( در خانه بعد ۲ پایه کوتاه، در خانه بعد یک پایه کوتاه بزنید) تکرار تا آخر – ۱۵ خانه می شود. یک رج دیگر به همین ترتیب ببافید و در خانه های تک پایه یک پایه و در خانه های جفت ۲ پایه بزنید – ۲۰ خانه می شود.

 

رج ۵-۷: یک زنجیره بزنید، در هر خانه یک پایه کوتاه بزنید. رج ۸: یک زنجیره بزنید، ( ۲ خانه بعد یکی شود، در ۲ خانه بعد یک پایه کوتاه) تکرار تا آخر – ۱۵ خانه می شود. رج ۹: یک زنجیره بزنید، ( ۲ خانه بعد یکی شود، در خانه بعد پایه کوتاه) تکرار تا آخر – ۱۰ خانه می شود. کور کنید. درون چشم را الیاف گذاری کنید و از خانه های رج آخر کاموا رد کنید و بکشید. سپس با کاموای سبز یک حلقه درست کنید و مانند ۷ رج اول چشم ببافید. سپس یک رج شیاری ببافید و کور کنید. روکش سبز را روی قسمت سفید قرار دهید و بدوزید.

 

کار تمام است و کلاه بچه گانه شبیه قورباغه آمده شد. امیدواریم از این کلاه خوشتان آمده باشد.

 

تهیه شده در: بخش آموزش بافتنی رزبانو

منبع: بافتنی ستاره (@baftanisetareh)

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

کلاه غورباقه ای

کلاه بچه گانه

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
هاستنو ميگه :
عالی
پاسخ : خواهش می کنم دوست عزیز
کد امنیتی رفرش