به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت پتو و روتختی دومیل - موتیف - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت پتو و روتختی دومیل

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 1400/07/25
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
1795

بافتنی و آموزش بافت پتو و روتختی دومیل

از سری آموزش های بافتنی، امروز قصد داریم شما را با نحوه بافت یک پتو زیبا و خوشگل آشنا کنیم. این روتختی بافتنی، بسیار شیک و زیبا می باشد و نظر هر کسی را به خود جلب می کند. امیدوارم شما هم بتوانید این پتوی زیبا را برای خود و خانواده تان بافت بزنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3421610/Weaving%20blankets%20and%20duvets.jpg

بافتنی و آموزش بافت پتو و روتختی دومیل

 

بافت موتیف زیبا برای بافت پتو و روتختی:

برای بافت موتیف های این روتختی ده تا دونه (با رنگ سبز یا رنگ دلخواه) سر بگیرید و رکن ببافید (رکن یعنی همه رج ها به زیر یا همه رج ها به رو ببافید). یک رج رفت و برگشت ببافید رج دوم به جای ده تا دونه 9 تا ببافید و دونه آخر و با رنگ سفید (یا رنگ دلخواه) ببافید و برگردید.

 

در هر رج یک دانه از سبز کمتر ببافید و یک دانه از رنگ سفید بیشتر ببافید تا جایی که تعداد دانه های سبز به صفر برسد و دانه های سفید به ده. حالا در رج های رو از دانه های سفید یک دانه کمتر ببافید و رنگ سوم را به بافت وصل کنید.

 

به همین شکل بافت را ادامه دهید تا تعداد دانه های رنگ سوم (بنفش) به ده تا برسد حالا دانه ها را کور کنید. به تعداد لازم از این موتیف ها بافته و طبق شکل به هم بدوزید.

 

https://up.rozbano.com/view/3421611/Weaving%20blankets%20and%20duvets-01.jpg

بافتنی و آموزش بافت پتو و روتختی دومیل

 

منبع: بافتنی (@baftanisetareh)


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

پتو

روتختی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش