به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : بافتنی و آموزش بافت کلاه دخترانه با مدل پیچ - آموزش بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت کلاه دخترانه با مدل پیچ

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1398/10/09
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
1951

بافتنی و آموزش بافت کلاه دخترانه با مدل پیچ

بافتنی، هنری زیبا و سرگرم کننده می باشد که در عین این که می توانید با آن سرگرم شوید می توانید بافتنی های زیبا و خوشگلی را بافت بزنید. آموزشی که امروز برای شما در نظر گرفته ایم، آموزش بافت کلاه زیبای دخترانه با مدل پیچ می باشد. در قلاب بافی و بافتنی آن قدر مدل بافت های متنوع و زیبایی وجود دارد که هیچ وقت کارهای شما تکراری نخواهد شد. اگر شما هم از ظاهر این کلاه دخترانه خوشتان آموده است می توانید در ادامه با آموزش بافت آن همراه رزبانو باشید.

 

https://up.rozbano.com/view/3046789/Training%20cap%20texture%20with%20screw%20model-03.jpg

آموزش بافت کلاه زیبای دخترانه

 

آموزش رج به رج بافت کلاه دخترانه مدل پیچ:

بافت کلاه، یکی از کارهای سرگرم کننده و نتیجه کار کاربردی و مفید می باشد. در این جا قصد داریم تا در کنار هم نحوه بافت یک کلاه زیبای دخترانه را با کمک مدل بافت پیچ یاد بگیریم. کار بافت این کلاه زیبا ساده و راحت می باشد. کافی شما هم با ما مراحل را رج به رج دنبال کرده و در نهایت صاحب یک کلاه زیبا و خوشگل خواهید شد. امیدوارم شما هم بتوانید این کلاه دخترانه را برای خود و یا دوستانتان بافت بزنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3046785/Training%20cap%20texture%20with%20screw%20model.jpg

بافتنی و آموزش بافت کلاه دخترانه با مدل پیچ

 

مراحل بافت کلاه دخترانه مدل پیچ:

در گام نخست ١٢٠ دانه سر انداخته و ١٠ رج كشباف تيغ ماهى ببافيد يعنى:

 

رج ١-١٠: (١ زير از پشت حلقه، ١ رو) پرانتز را تكرار كنيد.

رج ١١: ((١ دانه از زير از پشت حلقه، ١ رو، ٧ دانه بعدى را در نظر بگيريد و آن ها را نبافته به صورت purlwise يعنى طورى كه دانه ها وقتى نخ روى كار هست برداريد و روى ميل راست بندازيد ٣ دانه اولى كه روى ميل راست انداخته بوديد و روى ميل راست ميشه ٣ دانه آخر، را روى ميل چپ بندازيد و ٤ دانه را بعد از آن روى ميل چپ قرار بدهيد. بعد آن ها را به شكل زير ببافيد (١ دانه از زير از پشت حلقه، ١ رو ) ٣ بار تكرار كنيد تا يك دانه بعدى و آن دانه را از زير از پشت حلقه ببافيد، حالا بعد از اين پيچ يك دانه از رو ببافيد)) داخل پرانتز (()) را تكرار كنيد. رج هاى ١-١١ را ٤ بار تكرار كنيد.

 

https://up.rozbano.com/view/3046787/Training%20cap%20texture%20with%20screw%20model-01.jpg

آموزش بافت کلاه با مدل پیچ

 

براى رج هاى كاهشى براى شكل دادن و گرد كردن انتهاى كلاه به روش زير عمل كنيد:

رج ١: ((١ دانه از زير از پشت حلقه، ١ رو، ٢ تا يكى از زير، ٢ تا يكى از زير، ٢ تا يكى از پشت حلقه از زير، ٢ تا يكى از پشت حلقه از زير، (١ دانه از زير از پشت حلقه، ١ رو) بار تكرار شود،)) داخل پرانتز (()) را تكرار كنيد.

رج ٢: ((١ دانه از زير از پشت حلقه، ١ رو، ١ دانه نبافته روى ميل راست بندازيد ٢ تا يكى از زير و بعد دانه نبافته را روى دانه بافته بيندازيد، ١ رو، (١ دانه از زير از پشت حلقه، ١ رو) بار)) داخل پرانتز (()) را تكرار كنيد.

رج ٣: ((١ دانه از زير از پشت حلقه، ١ دانه نبافته روى ميل راست بندازيد ٢ تا يكى از زير و بعد دانه نبافته را روى دانه بافته بيندازيد، (١ دانه از زير از پشت حلقه،١ رو ٥ بار)) پرانتز (()) را تكرار كنيد.

رج ٤ تا ١٠: (١ دانه از زير از پشت حلقه،١ رو) تكرار شود.

 

رج ١١: ((١ دانه از زير از پشت حلقه ،١ رو ،١ دانه از زير از پشت حلقه ،١ رو،٧ دانه بعدى را در نظر بگيريد و آنها را نبافته به صورت purlwise يعنى طورى كه دانه ها وقتى نخ روى كار هست برداريد و روى ميل راست بندازيد ٣ دانه اولى كه روى ميل راست انداخته بوديد را روى ميل چپ بندازيد و٤ دانه را بعد از آن روى ميل چپ قرار بديد بعد آنها را به شكل زير ببافيد (١ دانه از زير از پشت حلقه ،١ رو )٣ بار تكرار كنيد تا يك دانه بعدى و آن دانه را از زير از پشت حلقه ببافيد،١ رو)) پرانتز (()) را تكرار كنيد.

 

https://up.rozbano.com/view/3046788/Training%20cap%20texture%20with%20screw%20model-02.jpg

آموزش رج به رج بافت کلاه دخترانه

 

 

رج ١٢: ((١ دانه از زير از پشت حلقه، ١ رو، ١ زير از پشت حلقه، ١ رو، ٢ تا يكى از زير، ٢ تا يكى از زير، ٢ تا يكى از زير از پشت حلقه، ٢ تا يكى از زير از پشت حلقه)) پرانتز را تكرار كنيد.

رج ١٣: ((١ دانه از زير از پشت حلقه، ١ رو، ١ زير از پشت حلقه، ١ رو، ١ دانه نبافته روى ميل راست بندازيد ٢ تا يكى از زير و دانه نبافته را روى دانه بافته بيندازيد، ١ رو)) پرانتز را تكرر كنيد.

رج ١٤: (١ دانه از زير از پشت حلقه، ١ رو، ١ زير از پشت حلقه، ١ رو، ١ دانه نبافته روى ميل راست بندازيد ٢ تا يكى از زير و دانه نبافته را روى دانه بافته بيندازيد) پرانتز را تكرار كنيد.

 

رج ١٥: ١ زير، (١ رو، ١ دانه نبافته روى ميل راست بندازيد ٢ تا يكى از زير و دانه نبافته را روى دانه بافته بيندازيد) پرانتز را تكرار كنيد.

رج ١٦: (٢ تا يكى از از پشت حلقه ) تكرار كنيد.

نخ را از مابين دانه هاى باقيمانده رد كرده و درز را بدوزید.

 

تهیه و ترجمه شده در: بخش هنرکده رزبانو

منابع: ravelry.com / کانال بافتنی


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

بافت کلاه

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]