به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش گام به گام کاشت سبزه عید به شکل عروسک - کاردستی رزبانو

آموزش گام به گام کاشت سبزه عید به شکل عروسک

تاريخ ارسال پست:
جمعه 1398/12/09
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
45

آموزش گام به گام کاشت سبزه عید به شکل عروسک

الان که کم کم داریم به لحظات پایانی سال و رسیدن به عید نوروز نزدیک می شویم همه شما به فکر تهیه سبزه عید هستید. در این ا با یک ایده خلاقانه و زیبا برای تزئین و کاشت سبزه در خدمت شما عزیزان هستیم. در این آموزش قصد داریم تا شما را با نحوه کاشت سبزه عروسکی آشنا کنیم. امیدوارم شما هم با این آموزش همراه ما باشید و این سبزه زیبا و شیک را برای سفره هفت سین خود آماده کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3085339/Teddy%20Brunette%20Planting.jpg

آموزش گام به گام کاشت سبزه عید به شکل عروسک

 

آموزش تصویری کاشت سبزه عروسکی:

این سبزه فوق العاده زیبا و خلاقانه خواهد بود. شما در این جا با نحوه کاشت این سبزه فانتزی و زیبا آشنا خواهید شد. در ضمن شما دوستان می توانید این سبزه زیبا را به عنوان هدیه به عزیزانتان تقدیم کنید. برای ساخت این سبزه زیبا باید از جوراب های کهنه و به درد نخور استفاده کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3085340/Teddy%20Brunette%20Planting-01.jpg

آموزش تصویری کاشت سبزه عید فانتزی

 

برای این سبزه خوشگل و زیبا احتیاج داریم به یک جوراب نازک و مقداری خاک و همچنین بذر چیزی که می خواهیم (عدس، گندم یا ماش) و چهار تا کش نازک که برای بستن جوراب به کار خواهند رفت. اگر گندم بریزید موهای سبزه عروسکی ما مثل سبزه تصویر ما صاف می شود و اگر عدس یا ماش بریزید موهای سبزه عروسکی فر می شود و هرکدام زیبایی و جذابیت خودش را دارد که دیگر به سلیقه شما مربوط می شود.

 

در شکل کاملا واضح است. ابتدا بذر را توی جوراب در قسمت وسط می ریزیم و بعد خاک را به اندازه سر عروسک روی آن می ریزیم و انتهای جوراب را با کش محکم می بندیم. برای انتخاب اندازه سر باید به اندازه ظرفتان هم دقت کنید و اندازه سر عروسکمان طوری باشد که روی ظرفمان بماند.

 

https://up.rozbano.com/view/3085341/Teddy%20Brunette%20Planting-02.jpg

کاشت سبزه عید نوروز به شکل عروسک

 

بعد از اینکه انتهای جوراب را بستیم نوبت چشم ها و بینی عروسک می رسد. دو تا قلمبه به یک اندازه از جلوی صورت عروسک جدا می کنیم و هر کدام را با کش می بندیم. فقط دقت کنید که بذرها را برای چشم بر ندارید. این طوری توی چشم هم سبزه رشد می کند. بعد هم یک قلمبه دیگر یکم پایین تر از چشم ها و وسط آن ها و کمی بزرگتر از چشم ها را جدا می کنیم و با کش می بندیم بله عنوان بینی خواهد بود.

 

https://up.rozbano.com/view/3085342/Teddy%20Brunette%20Planting-03.jpg

آموزش تزئین ظرف سبزه عروسکی

 

https://up.rozbano.com/view/3085343/Teddy%20Brunette%20Planting-04.jpg

آموزش تزئین ظرف سبزه عروسکی

 

سر عروسک را هر روز باید آب پاشی کنید. بعد چهار پنج روز شروع به جوانه زدن می کند. سبزه عروسکی و فانتزی زیبای خود را می توانید در ظرف دلخواهتان تزئین کنید. این جا از شیشه مربا استفاده کرده و دورش را با گیره های چوبی تزیین کنید. شما دقیقا همین کار را می توانید با چوب بستنی انجام بدهید. اگر هم در دسترستان نبود ظرفتان را از داخل رنگ کنید. مثل اینی که در این مطلب یا این مطلب توضیح دادیم. حتی می تونید با چسب های تزئنی ظرف را تزئین کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3085344/Teddy%20Brunette%20Planting-05.jpg

در انتها می توانید با کمی خلاقیت و به کمک ماژیک دست های عروسک را روی ظرف طراحی کنید. چشم ها هم یادتان نرود.

 

https://up.rozbano.com/view/3085345/Teddy%20Brunette%20Planting-06.jpg

این هم سبزه عروسکی ما در کنار دو مدل سبزه خشن دیگر!!!

 

تهیه و ترجمه شده در: بخش هنرکده رزبانو

منابع: بافتنی فقط دو میل

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

سبزه عید

کاشت سبزه

سبزه عروسکی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش