به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رایگان بافت سرهمی شیک و بسیار زیبا - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت سرهمی شیک و بسیار زیبا

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1401/03/09
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
333

بافتنی و آموزش بافت سرهمی شیک و بسیار زیبا

سلام خدمت شما خانوم های هنرمند و خوش سلیقه، امروز هم با یکی دیگر از آموزش های بافتنی در خدمت شما خواهیم بود. در این جا می خواهیم شما عزیزان را با نحوه بافت سرهمی شیک و بسیار زیبا آشنا کنیم.

 

https://up.rozbano.com/view/3501734/Stylish%20and%20very%20beautiful%20saree%20texture.jpg

بافتنی و آموزش بافت سرهمی شیک و بسیار زیبا

 

مراحل بافت سرهمی با قلاب:

برای بافت این سرهمی قلاب بافی، باید ابتدا به اندازه دور گردن زنجیره بزنید بعد با توجه به نقشه های یقه که در ادامه خواهید دید تقسیم بندی کنید و ببافید تا زیر حلقه آستین برسید که برای زیر یکسال ۱۱ سانت دو تا سه سال دوازده سانت از یقه بصورت صاف تا زیر حلقه نیاز است.

 

بعد آستین ها را از جای مشخص خودش جدا کنید، آستین ها جدا جدا بافته می شوند تنه هم جدا، آستین ها را می توانید تا به مچ برسید هر چند رج یبار دو تا کم کنید از ابتدا و انتهای رج.

 

دقت کنید گاها جا دکمه فراموش نشود برای جا دکمه برای لباس قلاب سه تا پایه اول را که بافتید دوتا زنجیره بزنید دو تا پایه جا بندازید بعد ادانه کار رج برگشت جای اون دوتا زنجیره هم پایه بزنید.

 

نکته: دقت کنید کل بافت پایه کوتاه هست که البته اگر می خواهید حالت لختر داشته باشه پایه ساده هم می توانید ببافید و در ضمن قلاب کوچیک انتخاب نکنید که کارتون خیلی سفت باشد نختونم متوسط بهتره مثل کاموا دریا یا اکریل تا پ.

 

ببافید تنه را تا کمر بعد به اندازه سجاف که رو هم می آید اول و اخر کار چند تا پایه را نبافید بقیه قسمت ها دیگه بصورت دایره ای یعنی بدون درز بافت می شوند بعدا اون چند تا پایه مثلا از هر طرف پنج شش تا که نبافتید رو هم می آید بعنوان سجاف.

 

بعد که بصورت بدون درز بافتید تا فاق ببافید اندازه ها رو از جدولی که میفرستم پیدا کنید تو قسمت فاق کارو رو هم مرتب روی زمین بذارید بعد به تعداد مساوی دو لنگه رو از هم جدا کنید اول یویشو ببافید در اخر بعدی بعد از چند رج میتونید گاها از دو طرف اول و انتهای رج دوتا کم کنید تا یکم لنگ شلوارها جمع بشخ البته سلیقه ایه گشادی لنگ شلوارها.

 

بعدچند سانت اخر کار را کشبافت قلاب ببافید. برای کلاهاز سمت جلو ی طرف شرو ع کنید به بافت دورتا دور یقه پشت و یقه سمت جلو بعد دقت کنید رج اول یکم دونه بیشتر کنید مثلا پنج شش تا تا کم نیاد بعد ثابت ببافید تا از سر شانه تا فرق برسه قد کلاه بلندی منظورمه بعد در اخر درز بالای سر رو بدوزید و تمام.

 

نکته: دقت کنید سرهمی نباید خیلی جذب باشه تن بچه بنابرلین اندازه گدفتن دور یقه برای شروع مهمه پس از دور گردن یکم ازادتر بگیرید البته ن خیلی و دونه های استین تو تقسیم بندی کمتر از سمت پشت و جلو باشه بهتر است.

 

https://up.rozbano.com/view/3501735/Stylish%20and%20very%20beautiful%20saree%20texture-01.jpg

نقشه یقه سرهمی  بالا

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

بافت سرهمی

سرهمی کودک

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
Nima23 ميگه :
سلام ممنون واقعا برای پست مفید خوبیتون
پاسخ : سلام ممنون دوست عزیز، خوشحالیم که مطالب سایت برای شما مفید بوده است.
کد امنیتی رفرش