به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رایگان بافت کلاه به شکل بستنی قیفی - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت کلاه به شکل بستنی قیفی

تاريخ ارسال پست:
پنجشنبه 1399/11/23
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
2186

بافتنی و آموزش بافت کلاه به شکل بستنی قیفی

از سری آموزش های شیک و خلاقانه بافتنی با آموزش بافت کلاه به شکل بستنی قیفی در خدمت شما عزیزان و همراهان عزیز هستیم. بافت این کلاه از سه مرحله تشکیل می شود مرحله اول بافت بالای کلاه، مرحله دوم بافت کشباف کلاه و مرحله سوم بستن درز بالایی کلاه هست. امیدوارم شما هم بتوانید این کلاه زیبا را برای خود بافت بزنید.

 

https://up.rozbano.com/view/3294456/Knitted%20funnel%20ice%20cream%20hat.jpg

بافتنی و آموزش بافت کلاه به شکل بستنی قیفی

 

مرحله اول بافت کلاه:

بافت بالای کلاه به شکل یک مستطیل بافته می شود، نوع بافتی که به کار می برید چهار رج ساده بافی به رو (رج1:رو. رج2:زیر. رج3: رو. رج4: زیر) و چهار رج ساده بافی به زیر (رج5: زیر. رج6: رو. رج7: زیر. رج8: رو) هست. که در طول بافت مستطیل این 8رج رو باید تکرار کنید. بافت مستطیل از سه مرحله تشکیل می شود شروع بافت را با سر انداختن سه دونه آغاز کنید.

 

مرحله اول بافت مستطیل: تقریبا به اندازه یک چهارم دور سر می شود. فقط در رج های روی بافت بعد از دونه اول و قبل از دونه آخر یک ژته کور بزنید. در رج های پشت ژته ها را بدون سوراخ ببافید (به اندازه ای دونه اضافه کنید که اندازه دونه ها به اندازه از پیشونی یا از پشت سر تا فرق وسط سر باشد).

 

مرحله دوم بافت مستطیل: اندازه ی دور سر می شود. فقط در رج های روی بافت بعد از دونه اول یک ژته کور بزنید و دو دونه انتهای رج را با هم ببافید.

 

https://up.rozbano.com/view/3294457/Knitted%20funnel%20ice%20cream%20hat-01.jpg

بافتنی و آموزش بافت کلاه به شکل بستنی قیفی

 

مرحله سوم بافت مستطیل: فقط در رج های روی بافت دو دونه ابتدای رج و دو دونه انتهای رج را یا هم یکی کنید، ببافید تا دانه ها به سه تا برسد بعد سه تا یکی کنید تا بافت مستطیل کامل کور بشود (عرض این مستطیل به اندازه فرق سر تا پیشونی و طولش برابر دور سر هست که بهتره طول مستطیل را درست ببافید تا نیازی به کشیده شدن مستطیل موقع سر کردن نباشه تا برآمدگی ها بیشتر خودشان را نشان بدهند).

 

مرحله دوم بافت کلاه:

از یک طرف قسمت طولی مستطیل دونه به میل بگیرید یک رج به رو ببافید و بعد به اندازه دلخواه خودتون کشباف معمولی یا هر کشبافی که دوست دارید ببافید.

 

مرحله سوم بافت کلاه:

برای قسمت بالایی کلاه می توانید از میان دونه های لبه طولی مستطیل نخ رد کنید و محکم بکشید تا جمع بشود یا اینکه با میل از این قسمت هم دونه بگیرید و دونه ها را در چند رج پی در پی دوتا یکی ببافید و تقریبا تا 15دونه آخر را به نخ بگیرید و محکم گره بزنید نخ را بلند ببرید با ادامه نخ درز کلاه را بدوزید و کشباف را از رجی که به رو بافته بودید به روی بافت تا بزنید.

 

تهیه شده در: بخش آموزش بافتنی رزبانو

منبع: آذینبافت / soywoolly.com


به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

کلاه به شکل بستنی قیفی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش