به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : بافتنی و آموزش بافت کلاه مدل دور برگی دو میل - آموزش قلاب بافی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت کلاه مدل دور برگی دو میل

تاريخ ارسال پست:
پنجشنبه 1398/10/26
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
2147

بافتنی و آموزش بافت کلاه مدل دور برگی دو میل

اگر شما هم با هنر بافتنی آشنایی دارید و از علاقه مندان به این هنر دوست داشتنی می باشید، در ادامه با آموزش بافت کلاه مدل دور برگی دو میل همراه رزبانو باشید. بافت این کلاه ساده و راحت می باشد به این شرط که با مفاهیم پایه ای بافتنی و قلاب بافی آشنایی داشته باشید و مراحل بافت را کامل و رج به رج مانند آموزش ارائه شده دنبال بفرمایید. اگر شما هم به فکر بافت یک کلاه زیبا و شیک برای روزهای سرد زمستانی می باشید پس معطل نکنید و به ادامه مطلب بروید.

 

https://up.rozbano.com/view/3060482/Hat%20leaf%20model.jpg

بافتنی و آموزش بافت کلاه مدل دور برگی دو میل

 

بافت کلاه مدل دور برگی دو میل:

در آموزش های قبلی نحوه بافت کلاه برگ هشت ترک یا همان کلاه هشت برگ را خدمت شما توضیح داده بودیم، بافت این کلاه هم تقریبا مانند همان می باشد با کمی تغیرات مه البته در ادامه کامل آن را خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد. امیدوارم شما عزیزانی که از طرح و مدل این کلاه زیبا و شیک خوشتان آمده است بتوانید از آموزش امروز استفاه کنید و این کلاه زیبا را برای خود بافت بزنید.

 

شروع بافت کلاه دو میل:

در ابتدا شما هنرجویان عزیز برای بافت این کلاه زیبا و دوست داشتنی باید ابتدا به اندازه دور تا دور سر دانه سر انداخته و 3 الی 5 سانتی متر کشباف ببافید. بعد دانه ها را تقسیم بندی می کنیم برای بافت برگ ها فاصله برگ ها را دانه های رو تشکیل می دهند. که از 7 تا 15 دانه می تواند باشد بسته به ضخامت کاموا ولی هر چه فاصله بیشتر باشد برگ ها بیشتر به چشم می آید.

 

اگر فاصله را 14 دانه رو در نظر بگیریم رج اول بعد از بافت کشباف به این شکل می شود؛

7تا رو * 1 ژته * 1 زیر * 1 ژته * 14تا رو * 1 ژته * 1 زیر * 1 ژته * 14تا رو * 1 ژته * 1 زیر * 1 ژته * 14تا رو * 1 ژته * 1 زیر * 1 ژته + ...7 تا رو

یعنی نصف دانه های رو که در نظر گرفتیم را اول رج و نصفش را آخر رج می بافیم، که بعد از دوخته شدن کلاه، فاصله برگ ها مثل بقیه کلاه همان 14 تا رو شود. رج های وارونه هر چه میب ینیم فقط ژته ها را رو می بافیم.

 

رج سوم؛ 7تا رو * 1 زیر * 1 ژته * 1 زیر * 1 ژته * 1 زیر * 14تا رو * 1 زیر * 1 ژته * 1 زیر * 1 ژته * 1 زیر * 14تا رو + ...7تا رو
هر رج دانه های اضاف شده ی رج قبل زیر بافته می شود که برگ ها را تشکیل می دهد.

 

نکته: تعداد دانه های رو تا آخر بافت ثابت است و کم یا زیاد نمی شود. به ژته زدن ادامه می دهیم تا وقتی که بلندی کلاه تا وسط سر برسد یعنی نصف بلندی؛ بعد اول و آخر برگ ها را دو تا یکی می کنیم (اول و آخر هر برگ یک دانه کور می شود) و دیگر ژته نمی زنیم تا دانه ها کم شود و در نهایت به یک دانه زیر که در رج اول داشتیم برسد. بعد یک یا دو رج از اول تا آخر رج دو تا یکی می کنیم تا دانه ها کم شوند وسپس همه دانه ها را داخل نخ و سوزن کرده می کشیم و جمع می کنیم و درز کلاه را می دوزیم.

 

برای روی کلاه از دکمه ی بافته شده یا منگوله استفاده می کنیم. برای تقسیم بندی بعد از کشباف کل دانه ها را تقسیم بر تعداد دانه های رو که برای فاصله برگ ها درنظر دارید + 1 دانه کنید مثلا اگر فاصله برگ ها را 14 دانه در نظر دارید باید تعداد کل دانه ها را بر 15 تقسیم کنید تا بدانید در نهایت چند برگ روی کلاه خواهید داشت.

 

تهیه و ترجمه شده در: بخش هنرکده رزبانو

منابع: هنرکده بافتنی

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

قلاب بافی

بافت کلاه

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش