به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش تصویری ساخت گل نمدی ژربرا - آموزش گلسازی با نمد

آموزش تصویری ساخت گل نمدی ژربرا

تاريخ ارسال پست:
سه شنبه 1398/04/18
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
4265

آموزش تصویری ساخت گل نمدی ژربرا

اگر شما هم از دوستداران و طرفداران گل و گیاه می باشد و از دیدن گل های مصنوعی نیز لذت می برید حتما با آموزش تصویری ساخت گل نمدی ژربرا همراه رزبانو باشید. گل ژربرا که به گل ترانسوال نیز معروف می باشد یک گل آفریقایی زیبا و جذاب می باشد. برای ساخت این گل زیبا کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید و با صبر و حوصله مراحل ساخت این گل نمدی زیبا را دنبال کنید. گلسازی با نمد از جذابیت های خاص خود برخوردار است که نتیجه کار می تواند شما را شگفت زده کند.این گل علاوه بر این که مراحل ساخت ساده و آسانی دارد ولی نتیجه کار قطعا شما راضی خواهد کرد و شما را صاحب یک کاردستی نمدی زیبا و شیک خواهد کرد. آموزش گلسازی نیاز به مهارت خاصی ندارد و فقط کافی ببینید و مراحل را دنبال کنید تا شما هم برای زیبایی و دکوراسیون منزل تان گام خوبی بردارید.

 

https://up.rozbano.com/view/2874725/Gerbera%20Daisy%20Felt%20Flower-11.jpg

آموزش تصویری ساخت گل نمدی ژربرا - آموزش گام به گام گلسازی با نمد

 

آموزش تصویری ساخت گل نمدی ژربرا - آموزش گام به گام گلسازی با نمد

شما هم می توانید گامی برای تزئین منزل و محل کارتان بردارید و با کمی خلاقیت و پشتکار کاردستی ها و وسائل تزئینی زیبایی را برای خود بسازید. اگر شما به زیبایی  و شکیل بودن محیط اطرافتان اهمیت می دهید و دنبال راه حلی برای زیباسازی محیط اطرافتان هستید باید به شما بگویم که گلسازی می تواند یک راه حل کاربردی برای شما باشد. شاید گل های مصنوعی حس و حال گل های طبیعی را انتقال ندهند ولی می تواند کمی از این حس و حال را به شما منتقل کرده و به قولی حال شما را خوب کند. اگر شما هم برای آموزش ساخت گل زیبای ژربرا آماده هستید با ما همرا شوید تا با هم دست به خلق یک گل نمدی بسیار زیبا بزنیم.

 

https://up.rozbano.com/view/2874715/Gerbera%20Daisy%20Felt%20Flower-01.jpg

در مرحله اول وسایل مورد نیاز برای شروع کار را مطابق شکل بالا آماده می کنیم.

 

https://up.rozbano.com/view/2874716/Gerbera%20Daisy%20Felt%20Flower-02.jpg

حال برش های لازم برای ساخت گل نمدی را با توجه به تصویر بالا روی پارچه های نمدی با رنگ های مختلف آماده می کنیم.

 

https://up.rozbano.com/view/2874717/Gerbera%20Daisy%20Felt%20Flower-03.jpg

سپس کار را ادامه داده و برش ها را مطابق شکل تقسیم بندی می کنیم.

 

https://up.rozbano.com/view/2874718/Gerbera%20Daisy%20Felt%20Flower-04.jpg

حال کار گلسازی ما شروع می شود. گلبرگ ها را سه به سه به هم می چسبانیم و آماده می کنیم.

 

https://up.rozbano.com/view/2874719/Gerbera%20Daisy%20Felt%20Flower-05.jpg

سپس مطابق شکل بالا به گلبرگ های وسطی می چسبونیم و شکل بالا را آماده می کنیم.

 

https://up.rozbano.com/view/2874720/Gerbera%20Daisy%20Felt%20Flower-06.jpg

نمایی از نحوه اتصال و اماده سازی گلبرگ های گل ژربرا گلی زیبا و خاص

 

https://up.rozbano.com/view/2874721/Gerbera%20Daisy%20Felt%20Flower-07.jpg

گلبرگ های تکی را از زیر کار، ما بین گلبرگ اولی می چسبانیم تا تصویر بالا شکل بگیرد.

 

https://up.rozbano.com/view/2874722/Gerbera%20Daisy%20Felt%20Flower-08.jpg

حال می رویم سراغ ساخت ساقه گل نمدی، برای شاخه گل نمدی مطابق شکل سیم گلسازی را شکل می دهیم و بعد آن را به کف گل می چسبانیم.

 

https://up.rozbano.com/view/2874723/Gerbera%20Daisy%20Felt%20Flower-09.jpg

سپس مانند تصویر بالا کار را ادامه می دهیم و کاسبرگ و برگ های گل را می چسبانیم.

 

https://up.rozbano.com/view/2874724/Gerbera%20Daisy%20Felt%20Flower-10.jpg

کار ساخت این گل نمدی زیبا به پایان رسید. این گل زیبا را در رنگ های مختلف می توانید درست کنید و لذت ببرید.

 

https://up.rozbano.com/view/2874726/Gerbera%20Daisy%20Felt%20Flower-12.jpg

آموزش تصویری ساخت گل نمدی ژربرا - آموزش گام به گام گلسازی با نمد

 

بیشتر بدانید: آشنایی با گل ژربرا (Gerbera)



ژربرا :

ژربرا یا گل تاب گونه ای از گیاهان گلدار چندساله در خانواده گلستارگان(Asteraceae) و بومی منطقه ترانسوال آفریقای جنوبی است که در سال ۱۸۸۹ توسط رابرت جیمسون کشف شده است. پرورش تجاری ژربرا در پایان قرن ۱۹ در کمبریج انگلستان و در زمان ریچارد لینچ آغاز شده است.

 

ژربرا جزء گياهان يکپايه است كه گلهاي نر و ماده روي يك گل آذين قرار مي‌گيرند. به طور معمول ابتدا گلهاي زبانه‌اي كه در حاشيه خارجي گلاذين قرار دارند و بعد گلهاي نر داخلي باز مي‌شوند كه در نتيجه خودباروري در ژربرا با مشكل روبه‌رو مي‌شود.در حال حاضر ژربرا در ۲۵ كشور دنيا پرورش مي‌يابد كه حدود ۱۲۰۰ـ۱۱۰۰ هكتار سطح زير كشت گلخانه‌اي دارد. پنجاه درصد سطح زير كشت دنيا در كشور هلند و ايتاليا است. در هلند سالیانه بیش از ۲۰۰ ميليون شاخه گل ژربرا به ارزش حدود ۴۰ ميليون دلار به فروش می رسد.

 

در سال ۱۳۷۹ سطح زيركشت ژربرا در ايران ۶/۱۵ هكتار گزارش گرديد. توليد ۴ ميليون شاخه گل توسط ۱۳۷ پرورش‌دهنده در بازار به فروش رسيده است. به لحاظ اهميت اقتصادي توليد شاخه گل ژربرا از طريق كشت بافت در صدر اولويت‌هاي تحقيقاتي گياهان زينتي ايران قرار دارد. هم اكنون گياهچه‌هاي ژربرا از شركتهاي هلندي نظير Preesman، Schrurs، Terranigra، florist خريداري و به ايران وارد مي‌شود، كه اين يكي از بزرگترين موانع پيشرفت صنعت گل‌كاري در ايران محسوب مي‌شود. امروزه مي‌توان به منظور توسعه توليد گياهان زينتي و توليد ارقام جديد بازارپسند و در نتيجه افزايش صادرات گل از فنون پيشرفته ازدياد نباتات نظير كشت بافت استفاده كرد تا گام مؤثري در جهت افزايش توليد گياهان زينتي و صادرات آنها برداشته شود.

 

علل تمایل به کشت و پرورش ژربرا عبارتند از:

۱- پنجمین گل بریده جهان از نظر تولید و فروش میباشد.
۲- زیبایی و تنوع رنگ زیاد.
۳- عمر طولانی پس از برداشت.
۴- عملکرد زیاد.
۵- فاصله کوتاه بین دوره های برداشت.

 

ژربرا دارای ریشه های عمیق بوده و گل های آن بر روی ساقه ای پرزدار تشکیل میشوند و از میان برگهای طوقه ای نیزه ای شکل و با بریدگی های عمیق این گیاه ساقه گل دهنده خارج میشود.برگهای آن به طول ۱۵ تا ۴۵ سانتی متر است و سطح فوقانی آنها سبز تیره و سطح زیرین آن سبز کمرنگ و پوشیده از کرکهای متراکم است. گلها متشکل از گلبرگهای شعاعی زیبا به رنگهای زرد صورتی پرتقالی قرمز بنفش سفید و کرم است قطر گلها ۵-۱۲ سانتی متر و طول ساقه حدود ۲۵-۶۰ سانتی متر است.

 

دمای مناسب برای گل ژربرا (Gerbera):

این گیاهی دائمی، گرمسیری بوده و حساس به سرما میباشد و حد اقل دما برای این گل ۱۰ درجه سانتی گراد است . دمای ایده آل آن ۱۳ تا۱۸ درجه سانتیگراد می باشد.

 

نور مناسب برای گل ژربرا (Gerbera):

ژربرا در شرایط با شدت نور بالا بهتر گل میدهد و روز کوتاه را ترجیح میدهد به عبارتی روز کوتاه اختیاری است.

 

خاک مناسب برای گل ژربرا (Gerbera):

خاک مناسب آن خاک لوم و یا شنی با زهکشی خوب و PH بین ۶٫۵ تا ۷ است. خاک باید سبک و غنی از مواد آلی باشد،بهتر است فواصل آبیاری با خشک شدن خاک سطحی گلدان باشد و از آبیاری زیاد بپرهیزید.

 

کود دهی مناسب برای گل ژربرا (Gerbera):

بهتر است هر دو هفته يک بار با کود مايع مخصوص گياهان خانگي ، این گیاه را تغذیه نمایید،مراقب باشید، ژربرا در خاکهایی مرطوب با زه کشی نا مناسب دچار پوسیدگی طوقه و ریشه می شود.

 

نحوه تکثیر گل ژربرا (Gerbera):

تکثیر ژربرا از طریق كاشت بذر در دمای ۱۳ تا ۱۸ درجه سانتی‌گراد در فصل پائیز و یا اول بهار و یا تقسیم گیاه در اول بهار یا تهیه قلمه در فصل تابستان امكان‌‌پذیر است.ازدياد بذري امروزه متداول نيست زيرا تغييرات ژنتيكي زيادي در بين گياهان حاصل از بذر مشاهده مي‌شود. گياهان حاصل از ازدياد غيرجنسي، شبيه گياهان مادري هستند. بنابراين خصوصيات ژنوتيپ و فنوتيپ گياهان مادري در نتايج ثابت باقي مي‌ماند. از ديار غيرجنسي ژربرا از روش‌هاي تقسيم‌بوته، قلمه، ريزقلمه، و ريزازديادي انجام مي‌شود. عمومي‌ترين سيستم براي ازدياد ژربرا ريزازديادي است. در سال ۱۹۹۶ بين گياهان مختلف حاصل از كشت بافت در اروپا ژربرا با ۱۷ ميليون گياهچه در مقام اول قرار داشت.

 

تهیه و تنظیم شده در: بخش هنرکده رزبانو

منابع: wildflowerfeltdesigns.com / شیک بان / sfim.ir

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

گل نمدی ژربرا

گل ترانسوال

گلسازی با نمد

آموزش گلسازی

کاردستی نمدی

گل آفریقایی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش