به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش بافت اسکاج مدل کاپ کیک

آموزش بافت اسکاج مدل کاپ کیک

تاريخ ارسال پست:
یکشنبه 1398/01/04
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
3357

آموزش بافت اسکاج مدل کاپ کیک

سلام دوستان! از سری ایده ها و چیزهای جالب بافتنی امروز آموزش بافت یک مدل اسکاج به شکل کاپ کیک را برای شما در نظر گرفته ایم. اگر شما هم از علاقه مندان به هنر بافتنی هستید و دوست دارید به وسیله این هنر جذاب و دوست داشتنی برای خود یک اسکاج زیبا و خلاقانه ببافید در ادامه این مطلب همرا رزبانو باشید. در این جا علاوه بر آموزش رج به رج بافت این اسکاج زیبا ما آموزش ویدئویی بافت این اسکاج را نیز خدمت شما ارائه داده ایم تا شما عزیزان راحت تر آموزش را پی بگیرید و بتوانید خود را صاحب یک اسکاج زیبا، کار دست خودتان بکنید.

 

https://up.rozbano.com/view/2796248/cupcake%20dish%20cloth.jpg

آموزش گام به گام بافت اسکاج مدل کاپ کیک

 

برای بافت این اسکاچ با 4 زنجیره یک حلقه درست کنید. رج بعد داخل حلقه 4 تا نیم پایه بزنید. یعنی مثل زمانی که می خواهید پایه بلند ببافید، نخ را روی قلاب بیندازید ولی دو تا دوتا زنجیره ها را نبافید بلکه نخ را از هر سه زنجیره یک دفعه بیرون بکشید.
بعد از اینکه 4 پایه زدید بافت را برگردانید این بافت به صورت رفت و برگشت بافته میشود. رج بعد داخل هر پایه دو نیم پایه بزنید. رج بعد داخل اولین پایه دو نیم پایه و داخل بعدی یک نیم پایه بزنید. رج بعد اولین پایه دو نیم پایه دو تای بعدی هر کدام یک نیم پایه . تا آخر دو تا در میان اضافه کنید. بافت را به همین شکل تا 8 یا 9 رج ادامه دهید. در هر رج یک دانه به تکی ها اضافه کنید. یعنی رج بعد سه تا در میان پایه اضافه کنید. رج بعد چهار در میان الی آخر
به این شکل قسمت بالای کیک که به صورت نیم دایره ست بافته می شود. از قسمت قطر نیم دایره یک رج پایه کوتاه ببافید. تا پایین نیم دایره شکل صاف و مرتبی به خود بگیرد.  برای بافت رج بعد که قسمت دالبری میانه کاپ کیک ست، بافت را برگردانید و بصورت بافت شیاری (آموزش بافت شیاری در کانال موجود ست) داخل اولین پایه رج قبل 4 پایه بلند بزنید. زنجیره بعدی را رد داده در زنجیره بعد یک بست بزنید . زنجیره بعد را رد داده در زنجیره بعدی دوباره 4 پایه بلند بزنید ، زنجیره بعد را رد داده در زنجیره بعدی یک بست بزنید به همین صورت تا آخر رج ادامه دهید.
حالا از قسمت پشت کار نخ را به همین رجی که بافت دالبری را انجام دادید وصل کنید. داخل همین رج از قسمت پشت کار یک رج پایه کوتاه ببافید . رج بعد هم پایه کوتاست منتها دو تای اول و دوتای وسط و دو تای آخر بافت را دو تا یکی کنید (آموزش کم کردن پایه داخل کانال هست) . رج بعد داخل هر پایه یک پایه کوتاه بزنید. رج بعد تعداد پایه هایی را که دارید بشمارید و تقسیم بندی کنید تا خطهای برجسته روی کیک با فاصله های منظم بافته شود. مثلا اگر 30 پایه دارید هر 5 پایه کوتاهی که می بافید یک پایه دوبل از قسمت رج اول بافت ببافید. دو رج در میان دو تای اول و دو تای آخر بافت را یکی کنید و هر دو رج بافت برجسته را مثل رج اول ادامه دهید. حدود 14 تا 16 رج برای قسمت پایین کاپ کیک ببافید. در آخر یک گل کوچک و یک بند برای بالای اسکاچ ببافید و به اسکاچ وصل کنید.

 

https://up.rozbano.com/view/2796249/cupcake%20dish%20cloth-01.jpg

آموزش گام به گام بافت اسکاج مدل کاپ کیک

 

ویدئو آموزش بافت اسکاج مدل کاپ کیک
لینک مشاهده و دانلود ویدئو در کانال آپارات رزبانو

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

آموزش بافتنی

بافت

بافت اسکاچ

بافت اسکاج

بافت مدل کاپ کیک

دست ساز

کاردستی

بافتنی

قلاب بافی

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش