به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : آموزش رایگان بافت ست کامل دخترانه - بافتنی رزبانو

بافتنی و آموزش بافت ست کامل دخترانه

تاريخ ارسال پست:
دوشنبه 1402/02/11
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
270

بافتنی و آموزش بافت ست کامل دخترانه

امروز با یک آموزش جذاب و دوست داشتنی برای دختر کوچولوهای شیک پوش در خدمتتان هستیم. در واقع می خواهیم نحوه بافت یک ست دخترانه بافتنی لاکچری را خدمت شما آموزش دهیم.

 

https://up.rozbano.com/view/3664931/Complete%20set%20for%20girls%20tutorial.jpg

بافتنی و آموزش بافت ست کامل دخترانه

 

وسایل مورد نیاز برای بافت ست دخترانه:

۳ کلاف ۱۰۰ گرمی، میل شماره ۵/۴، قلاب شماره ۳

 

طریقه بافت بالاتنه تکه جلو:

۶۰ دانه سر انداخته شود. یک رج از رو ببافید.

 

رج اول: ۵ دانه از زیر، ۲ دانه از رو،‌ ۶ دانه از زیر جیب پیچ گیس، ۲ دانه از رو، ۵ دانه از زیر،‌۶ دانه از رو، یکی از زیر، ۶ دانه از رو، یکی از زیر،‌۶ دانه از رو، ۵ دانه از زیر، ۲ دانه از رو، ۶ دانه از زیر جهت پیچ گیس، ‌۲ دانه از رو،‌ ۵ دانه از زیر.

 

بافت را از خط شکم تا بلندی حلقه آستین ادامه دهید. ۵ دانه از زیر و ۲ دانه از رو همیشه ثابت هستند.

 

هر یک رج در میان دانه‌های پیچ گیس را جابجا کنید و هر پنج رج یکبار دانه‌های اشکی را ببافید و در رج بعدی دانه‌های اشکی را جابجا کنید.

 

وقتی بافت به بلندی دلخواه رسید، جهت گودی حلقه آستین از هر دو طرف بافت ۳+۲+۱ دانه را کم کنید و لبه آستین را با ۶ دانه پیچ گیس ادامه دهید.

 

بعد از بافتن ۴ پیچ گیس جهت نصف یقه دانه‌ها را از وسط نصف کرده و به اندازه نصف دانه‌ها را از سمت راست بافته  به ۶ دانه آخر رسیدید.

 

بافت مدل اشکی را قطع می‌کنیم و ۶ دانه آخر را جهت لبه یقه پیچ طنابی می‌بافیم و هر یک رج درمیان از سمت یقه قبل از ۶ دانه پیچ طنابی یک دانه کم کنید ( ۲ تا یکی کنید ) و بافت را تا بلندی ۱۵ سانتیمتر ادامه دهید.

 

سمت دیگر یقه را نیز به همین صورت ادامه دهید.

 

طریقه بافت تکه پشت:

طریقه بافت و تقسیم‌بندی دانه‌ها مانند تکه جلو بافته می‌شود با این تفاوت که دانه های اشکی بافته نمی‌شود و ۲۰ دانه‌های از رو در وسط ساده بافته می‌شوند.

 

بافت را تا بلندی حلقه آستین ادامه دهید بعد از آن مانند تکه جلو جهت گودی حلقه آستین ۳+۲+۱ دانه را کم کنید و بافت را تا ۱۲ سانتیمتر ادامه دهید و بعد از آن از هر دو طرف بافت به اندازه سرشانه جلو جدا کرده و دانه‌های هر دو طرف بافت را جداگانه تا ۳ سانتیمتر دیگر ببافید و دانه‌های وسط را کور کنید وقتی بافت هر دو تکه به پایان رسید از سرشانه‌ها و کناره‌های بافت دو تکه را به هم بدوزید.

 

طریقه بافت دامن سارافون:

از یک گوشه درز کناری نخ را وصل کرده و یک رج بافت مربع یعنی ۲ زنجیره و یک پایه بلند ببافید. در بافت هیچ درزی وجود ندارد و بافت به صورت گرد بافته می‌شود.

 

دور دوم: ۵ دانه از مربعها را را بافته در مربع ششم یک دانه فندوقی ببافید و بافت را تا آخر دور به همین صورت ببافید.

 

دور سوم: بافت مربعها را ادامه دهید و در دو طرف یک دانه فندوقی رج قبل دوباره ۲ دانه فندوقی به فاصله ۲ زنجیره از هم ببافید و بافت را تا آخر ادامه دهید.

 

دور چهارم: بافت مربع را ادامه می‌دهیم و در وسط ۲ دانه فندوقی دوباره یک دانه فندوقی می‌بافیم و تا آخر بافت را ادامه دهید.

 

دور پنجم: بافت را ادامه می دهیم با این تفاوت که دانه‌های فندوقی را جابجا می‌کنیم و بافت را تا بلندی دلخواه ادامه می‌دهیم.

 

در آخر دور تا دور دامن را با رنگ دیگر حاشیه بافی می‌کنیم.

 

طریقه بافت ساق پا:

۴۰ دانه سر انداخته شود. ۱۰ دانه وسط را به صورت ۲ دانه از رو، ۶ دانه از زیر،‌۲ دانه از رو و دو طرف ۱۰ دانه وسط را با بافت کشباف ۲ دانه‌ای، ۲ دانه از رو، ۲ دانه از زیر ادامه می‌دهیم و بافت را تا بلندی دلخواه ادامه دهید بعد همه دانه‌ها را کور کنید و درز بافت را بدوزید.

 

لبه پایین و بالا را با رنگ دیگر حاشیه بافی کنید. جهت بند دور ساق به اندازه زنجیره بافته و از لابه‌لای ساق رد کنید و دو سر زنجیره را منگوله بزنید.

 

طریقه بافت تل و مچ‌بند:

جهت تل موی سر ۳۰ دانه سر انداخته شود و ۱۰ دانه وسط را به صورت ۲ دانه از رو، ۶ دانه از زیر جهت پیچ گیس ۲ دانه از رو، دو طرف پیچ گیس را نیز با کشباف ۲ دانه‌ای تا ۲۰ سانتیمتر به صورت یک مستطیل ادامه دهید بعد دو سر بافت را با نخ و سوزن کوک زده جمع کنید و دو سر بافت را زنجیره ببافید و وصل کنید دو سر زنجیره را هم منگوله بزنید.

 

جهت مچ‌بند ۳ دانه زنجیره ببافید. ۱۰ دانه وسط را ۲ دانه از رو، ۶ دانه از زیر، ۲ دانه از رو جهت پیچ گیس و دو طرف بافت را به صورت کشباف ۲ دانه‌ای ادامه دهید و بافت را تا ۸ سانتیمتر ببافید. دانه‌ها را کور کرده و درز کناری را دوخته و یک شکوفه جهت زیبایی بافته و در وسط مچ‌بند بدوزید.

 

به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

ست دخترانه

بافت دامن

بافت ساق پا

بافت تل و مچ بند

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]