به سايت بزرگ رزبانو خوش آمديد.وارد يا عضو شويد کاربرگرامي شما اکنون در مسير زير قرار داريد : راهنمای نوشتاری بافت پاپیونی یا پروانه ای - بافتنی رزبانو

بافتنی و راهنمای نوشتاری بافت پاپیونی یا پروانه ای

تاريخ ارسال پست:
شنبه 1401/04/18
نويسنده:
S.mirzagol
تعداد بازديد:
1083

بافتنی و راهنمای نوشتاری بافت پاپیونی یا پروانه ای

از سری آموزش های بافتنی با یک مدل بافت دیگر در خدمت شما خواهیم بود. در این جا می خواهیم شما را با نحوه بافت مدل پروانه ای یا همان مدل پاپیونی آشنا کنیم.

 

https://up.rozbano.com/view/3516443/A%20written%20guide%20to%20bow%20tie%20or%20butterfly%20texture.jpg

بافتنی و راهنمای نوشتاری بافت پاپیونی یا پروانه ای

 

توضیح بافت پاپیونی یا پروانه ای:

بنا به اینکه چند دانه برای هر پروانه انتخاب کردید باید به تعداد مضربی از این عدد به علاوه ۴ دانه برای حاشیه ابتدا و انتهای بافت، سر بیاندازید. مثلا من که می خواهم پروانه های ۵ تایی ببافم باید مضربی از ۵ بعلاوه ۴ دانه مثلا ۴+۶*۵ مساوی ۳۴ دانه سر بیاندازید تا در عرض کار  ۶ پروانه ایجاد شود.

 

توضیح رج های فرد :

رج ۱ » دو دانه اول را از زیر می بافیم (یا دانه اول را گرفته و دانه دوم را از زیر می بافیم، اینکه دانه اول در هر رج را ببافید یا نه فرقی ندارد) [سپس نخ را روی کار آورده و ۵ دانه را نبافته به میل راست منتقل می کنیم، سپس نخ را از روی کار عبور می دهیم و ۵ دانه بعدی را از زیر می بافیم]. عبارت داخل براکت قرمز را تا انتهای رج تکرار می کنیم و در انتها نیز دو دانه باقی می ماند که به عنوان حاشیه از زیر می بافیم.

 

رج ۳ و ۵ و ۷ » مشابه رج ۱ بافته می شود. به این ترتیب ما در انتهای رج ۷ چهار نخ کشیده خواهیم داشت. (باز به سلیقه خود می توانید تعداد این رج ها را افزایش دهید تا تعداد نخ کشیده بیشتری ایجاد شود و پروانه بزرگتر شود).

 

رج ۹ » در این رج پس از بافت دو دانه حاشیه از زیر، [ دو دانه (از ۵ دانه مربوط به پروانه) را از زیر می بافیم سپس برای بافت دانه سوم ابتدا میل را از زیر نخ های کشیده رد می کنیم سپس دانه سوم را بافته و میل را به همراه دانه بافته شده از زیر نخ های کشیده بیرون می آوریم.

 

حالا دو دانه دیگر را از زیر بافته (در این مرحله یک پروانه تکمیل می شود) و سپس ۵ دانه بعد را نیز از زیر می بافیم]. عبارت داخل براکت قرمز را تا انتهای رج تکرار می کنیم و در انتها نیز دو دانه باقی می ماند که به عنوان حاشیه از زیر می بافیم. ردیف اول پروانه ها به پایان رسید.

 

رج ۱۱ تا ۱۹ » برای ردیف دوم پروانه ها مطابق ردیف اول رفتار می کنیم فقط برای زیباتر شدن کار باید پروانه های ردیف دوم مابین پروانه های ردیف اول قرار بگیرند پس:

بعد از بافت ۲ دانه حاشیه از زیر، ۵ دانه از زیر می بافیم سپس به روش گفته شده در براکت اول عمل می کنیم.

 

توضیح رج های زوج:

رج های زوج همه دانه ها حتی آنهایی که نبافته از آنها گذشته بودیم باید همگی از رو بافته شوند. 5 دانه بین پروانه هارا می توانید رکن ببافید(هر رج از زیر یا از رو)

 به کانال تلگرام رزبــــانــــو بپيونديد !

کلمات کليدي

بافتنی

مدل بافت

مدل پاپیونی

مدل پروانه ای

مطالب مرتبط
نظرات اين مطلب
کد امنیتی رفرش